Managed WordPress Hosting Hizmeti

1.5 yıl önce bir startup olarak kurduğumuz şirketimizde çok sayıda HP sunucu ve EMC, Huawei marka Storage ürünlerine yatırım yapmıştık. Bu ekipmanlar üzerinde Cloud, Hosting, Backup ve Disaster Recovery hizmetleri sunuyoruz. Müşterilerimize daima sorunsuz ve kaliteli hizmet vermek gibi bir amacımız var. Bir süredir WordPress tabanlı siteleri olan müşterilerimiz için AR-GE yapmaktayız. Çalışmalarımız sonucunda Türkiye’nin en kaliteli Managed WordPress Hosting hizmetini verebilecek altyapıyı geliştirebildik. Bu süreçte bize sonuna güvenen ve sitelerini teslim eden müşterilerimize teşekkür ederiz.

Öncelikle sistemin teknik detaylarına girmeden yüzeysel olarak anlatmak istiyorum. AR-GE ve global pazarda var olmak için bu ürüne özel marka ve site çalışmalarımız devam ediyor. Web site sahiplerinin sunucu nedir, cpu, ram, disk, cache, load balancer vb terimlerini öğrenmelerinin gerekli olmadığı kanısındayız. Siteleri daima aktif ve hızlı olsun, sadece içeriğe kafa yorsunlar istiyoruz.

Gelelim teknik tarafına;

Veritabanı olarak 750K IOPS 3.5GB/s okuma 2.5GB/s yazma hızlarında Enterprise PCI-E SSD lerle güçlendirilmiş, Fiber üzerinde EMC  Storage bağlantılı sunucular üzerinde istenildiğinde yatayda artırılabilen Percona Xtradb Cluster kullanıyoruz. Tümüyle INNODB veritabanı yapısını kullanıyoruz. Ön tarafta HAProxy ler ile oluşturduğumuz ve Floating IP tanımlanmış bir Load Balancer Clusteri bulunuyor. Yani hem veritabanı çiftliği hem de öndeki proxy çok yedekli çalışıyor.

Web tarafında nginx ve PHP7 ile güçlendirilmiş ve sync edilerek yatayda daima büyüyebilen bir mimarimiz bulunuyor. Yine ön tarafında çok yedekli bir load balancer çiftliğimiz var. Verileriniz aynı anda çok fazla sayıda makinede sync ediliyor. Anlık ziyaretçi sayınız arttığı zaman load balancer siz hiç bir şeye müdahale etmeden yeni sunucuları devreye alıyor. Tabi bu sunucuların hepsinde özel cache mekanizmalarımız bulunuyor. WordPress’e özel tasarlanmış nginx konfigürasyonları sayesinde nerede cache gerektiği, nerede dinamik veri olduğunu takip ediyoruz.

Ayrıca tüm sunucular 3. parti monitör uygulamaları ile saniye saniye takip ediliyor. Gerektiğinde otomatik müdahaleler yapıyoruz. WordPress Core update, Gecelik yedekleme gibi servislerimiz standart olarak sunuluyor. Saldırı engelleme ve WAF (Web Application Firewall) da hizmetin standartında bulunuyor.

Biz sizlere hem dikey hem de yatay olarak genişleme imkanı sağlıyoruz. Böylece web siteniz trafiği arttıkça shared hostingden VPS’e, VPS’den dedicated makineye doğru ilerleyen yolculuğunuz son buluyor. Sitenizi cloud mimarimizde aynı anda bazen 15 bazen 45 sunucu üzerinde birden çalıştırıyoruz.

Siz de sitenizin hızından ve sunucu ile uğraşmaktan bunaldıysanız ersinkoc@gmail.com adresinden veya fb.com/ersinkoc üzerinden iletişim kurunuz.

Yakında tümüyle sitemiz devreye alındığında burada adresini ve indirim kodlarını yayınlayacağım. Takip etmeye devam edin.