#40SabahErkenKalk

Bir önceki yazımda da bahsettiğim gibi bazı alışkanlıklar kazanmaya çalışıyorum. Pazar günü istem dışı erken kalktım. Sosyal medyada gezinirken sevgili Barış Özcan tarafından hazırlanmış, baya etkileyici #40SabahErkenKalk videosuna rastladım. Hiç düşünmeden o zincire ben de dahil oldum.

Bugün 3. sabah ve alışıyorum gibi. Akşam 22:45 de yattım, 5:45 e alarm kurduğum halde 5:44 de uyandım. Pazar ve pazartesi tam 6:00 da uyanmıştım. 5:45 ideal gibi duruyor, belki ileride 5:30 a kadar çekerim süreyi. Hafta içi oğlumu kreşe, hanımı servise bırakayım (hepsi 10 dk sürüyor) derken 8:30 da evden çıkmak gerekiyor. Mecburen kendi işim de olsa 8:45 gibi ofiste oluyorum. Yani artık evden çıkmadan önce tam olarak 2 saat 45 dk vaktim olacak. Hafta sonu ise önümde kocaman bir gün beni bekleyecek. Belki buraya sabahları yazı yazmak için bahanedir. :)

Bahsettiğim videoyu izlediğinizde iyi alışkanlık kazanmanın kötü alışkanlıklar kazanmaktan ne kadar zor olduğunu kendiniz de teyit edeceksinizdir. Hemen hatırlatayım kitap okuma alışkanlığı kazanamadığım için bir kaç ayda ancak yarısına kadar gelebildiğim “Alışkanlıkların Gücü” isimli kitabın da bir etkisi var üzerimde. Her insanın olduğu kadar benim de kötü alışkanlıklarım var. İçki, sigara veya kumar falan değil elbette ama kurtulmam gerektiğini bildiğim şeyler.

Eğer siz de iyi bir alışkanlık geliştirmek istiyorsanız bu harekete katılın, şimdi bu zincirin bir parçası olun.